مقوی و مغذی کردن غذای کودک

منظور از مقوی ومغذی کردن غذای کودک، اضافه کردن برخی از مـو اد غـذائی بـه غذای کودک است که بتواند به ویژه درمـواقعی کـه کـودک دچـار تـاخیر رشـد شـده است،انرژی و موادغذائی بیشتری مانند پروتئین، انواع ویتامین ها وانواع املاح ( کلسیم، آهن، روی و …) را به کودک برساند . اضافه کردن موادی که فقط انرژی غذای کودک را بیشتر میکند مقوی کردن نام دارد . اضافه کردن موادی مانند شـکر و روغـن فقـط انـرژی دریـافتی کـودک را افـزایش میدهند و در واقع بجز انرژی مواد مغذی دیگری درچربی ها و شکر وجود ندارد . اضافه کردن شکر به غذای کودک باعث میشود که ذائقه او به طعم شیرین عادت کند و در نتیجه کودک تا سنین بزرگسالی به غذاهای شیرین علاقه پیدا کند و به همـین دلیـل اضافه کردن شکر به غذای کودک در سال اول توصیه نمیشود. البته باید توجه داشت که در صورت وجود شکر در دستور تهیه غذا مصرف آن اشکالی ندارد (فرنی، شیربرنج . ) میزان انرژی موجود در روغن در مقایسه با سایر موادغـذائی بیشـتر اسـت 1 )گـرم روغن 9 کالری انرژی دارد). اضافه کردن روغن به غذای کودک باعث میشود :

-1 بدون اضافه شدن حجم غذای کودک، انرژی غذای او بیشتر شود .

-2 غذا نرم شده و بلع آن برای کودک آسانتر میگردد. یکی از بهترین راه های مقوی کردن غذای کودک اضافه کردن مخلوط آرد، غلات و حبوبات به غذای کودک میباشد . اضافه کردن مواد غذائی که ویتامینها واملاح غذای کودک را بیشتر میکنـد مغـذیکردن نام دارد . ویتامینها واملاح برای رشـد و تـامین سـلامتی کـودک ضـروری مـی باشـند ، لـذا سبزیجات برگ سبز مثل جعفری، گشنیز و یا هرنوع سبزی موجود در منطقه را میتوان به سوپ و یا پلوی کودک اضافه کرد، سبزیجات نارنجی مثـل کـدو حلـوائی و هـویج دارای ویتامین A میباشند .

آیا به مطالعه مقالات بیشتر تمایل دارید؟​

این مقاله از کتاب «رموز موفقیت در تغذیه کودکان» برداشت شده است.

این کتاب به قلم دکتر حمیدرضا کیانی‌فر و دکتر محسن جعفرزاده نگارش شده است و حاصل سال‌ها مطالعه و فعالیت این دو استاد دانشگاه علوم پزشکی در حوزه کودک و گوارش و تغذیه کودکان است.

همین الان این کتاب ارزنده را تهیه کنید تا به ده‌ها مقاله مفید در این زمینه دسترسی پیدا کنید و از مطالعه آن لذت ببرید!

ارسال رایگان به سراسر کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *